Znajdź nas na Facebook
Facebook
Blog ClearSense

Flebologia – estetyczne zwalczanie żylaków

Flebologia – estetyczne zwalczanie żylaków

Flebologia to stosunkowo mało znana i dość nowa dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób żył. Balansuje ona na granicy medycyny klasycznej i estetycznej, dlatego też lekarzy-flebologów możemy spotkać nie tylko w zwykłych przychodniach, ale również w gabinetach oferujących zabiegi chirurgii plastycznej.

Dla poprawy wyglądu

Występujące na skórze obrzęki naczyniowe – widoczne żylaki, skręcone żyły, czy niebiesko-czerwone pajączki – nie wpływają korzystnie na estetykę wyglądu. Leczenie flebologiczne może pomóc wygładzić powierzchnię ciała i nadać mu młodego, gładkiego oblicza. Zabiegi z zakresu flebologii estetycznej flebologii estetycznej mają różny charakter, mogą odbywać się przy pomocy normalnego leczenia operacyjnego, laserowego czy nastrzykiwań odpowiednimi preparatami (tzw. skleroterapia).

Także dla zdrowia

Pojawianie się żylaków czy krwawych wybroczyn podskórnych stanowi nie tylko kłopot natury estetycznej, ale też znaczący problem medyczny. Tego typu objawy mogą świadczyć m.in. o poważnych stanach zapalnych naczyń krwionośnych, zaburzeniach krążeniowych, występowaniu zakrzepicy i innych schorzeń, wpływających na pogorszenie jakości życia. Lekarz-flebolog przeprowadzi szczegółowy wywiad i wykona kompleksową diagnostykę przy pomocy USG metodą Dopplera czy bardziej zaawansowanej fotopletyzmografii. Często schorzeniami żylnymi w zastępstwie flebologa zajmuje się angiolog (specjalista od naczyń krwionośnych) bądź kardiolog (specjalista od naczyń wieńcowych).